O mnie

autor zdjęcia: Karol Karnas

Bardzo ciężko jest zabrać się do jakiejkolwiek formy tworzenia – można by powiedzieć przełamać “kanon” codzienności (szarego dnia) by począć z siebie coś słonecznego. Ludzie mają potrzebę zajmowania się literaturą, formowania myśli na piśmie tak w ogromnej mnogości.

Czasem zniechęcam się na samą myśl, iż zginę pośród tych słów, że wszystko co miało być powiedziane już się dokonało. Wydaje się mi, że większość słów nie wypływa z ludzi jako niepowtarzalnych jednostek, z potrzeby wyrażenia siebie, lecz z potrzeby bycia widzianym.

Nie ze mnie wynika treść (nie z mojego wnętrza), nie z głębokiej potrzeby, lecz z potrzeby esse est percipi (“być znaczy być postrzeganym”) – jakże dzisiaj jest to aktualne. W zasadzie dzisiaj prawdziwe życie – to życie na forum publicznym (widzą mnie media) znaczy, że “zaistniałem”.

Nazywam się Kamil Gruba mam 36 lat. Urodziłem się w małym mieście Strzyżów (woj. podkarpackie) wychowałem w jeszcze mniejszej miejscowości Niebylec położonej nieopodal Rzeszowa.

Jestem racjonalistą. Uważam, że ludzie są z natury egoistami – altruizm nie istnieje. Życie jest straszne lecz nie oznacza to, że nie ma w nim miejsca na piękno.

Najbliższe mojemu sercu wytwory kultury rozrywkowej to seriale: Przystanek Alaska (Northern Exposure) oraz Sześć stóp pod ziemią (Six Feet Under) i Cudowne lata (The Wonder Years). Polską produkcją, która szczególnie zapadła mi w pamięci jest serial: Daleko od szosy.  

Jeżeli chodzi o muzykę to miłością mojego życia jest zespół Dave Matthews Band. W 2017 roku spełniło się marzenie mojego życia co widać na poniższym zdjęciu:)

Moim jedynym autorytetem jest niejaki Adam z serialu Przystanek Alaska, którego przesłanie sprowadza się mniej więcej do tego:

0 0 vote
Article Rating

Leave a Reply

2 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
maluch6
maluch6
10 years ago

Kamilu a gdzie tu jest jakiś kontakt od Ciebie?

maluch6.blip.pl

Kuba Filipowski (@kubafilipowski)

Kamilu dzięki za podlinkowanie do mnie 🙂 pozdrawiam